Napisz do nas:
biuro@ggefotowoltaika.pl
Zadzwoń do nas:
+48 794 407 601

Aktualności


Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Różnorodne instalacje fotowoltaiczne cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem – zarówno ze strony wielu firm i instytucji, jak i tysięcy klientów indywidualnych. Głównym powodem, dla którego energia ze źródeł odnawialnych przyciąga ich uwagę jest oczywiście chęć zaoszczędzenia. Jeśli postawimy na nowoczesne, optymalnie zaprojektowane i zamontowane panele fotowoltaiczne od dobrego dostawcy, możemy być pewni, że rachunki za prąd zostaną bardzo mocno zredukowane. Ale właściwie jak działa instalacja fotowoltaiczna? I jaka instalacja fotowoltaiczna jest najlepsza do domu jednorodzinnego?Fotowoltaika – co to jest i co daje?

Podczas gdy panele słoneczne montowane na dachach wyrastają w Polsce jak grzyby po deszczu, wiele osób zadaje sobie pytanie, czym właściwie jest fotowoltaika? Kiedy się opłaca? Co jeszcze, poza pieniędzmi, możemy zyskać, decydując się na to rozwiązanie? Fotowoltaika to technologia wytwarzania energii elektrycznej, a dokładniej używanego przez nas na co dzień prądu zmiennego – ze światła słonecznego, przy wykorzystaniu tzw. zjawiska fotowoltaicznego.Fotowoltaika – ile produkuje prądu?

Zastanawiasz się, czy zdecydować się na montaż paneli słonecznych? Pamiętaj, że czas to pieniądz. Fotowoltaiką warto zainteresować się, kiedy jeszcze pracujemy i zarabiamy. Ponieważ koszty instalacji systemu paneli zwykle zwracają się w okresie 5-10 lat, kiedy już przejdziemy na emeryturę, będziemy mogli cieszyć się darmową energią, a dodatkowe środki przeznaczyć na inne niezbędne wydatki albo przyjemności. Ale jak korzystanie z paneli wygląda w praktyce? Czy opłaca się fotowoltaika, ile produkuje prądu i czy poradzimy sobie z technicznymi aspektami związanymi z instalacją systemu fotowoltaicznego?Dofinansowanie 5 000 zł do instalacji fotowoltaicznych

Chciałbyś być posiadaczem instalacji fotowoltaicznej, ale obawiasz się wysokiej ceny inwestycji. Przerażą Ciebie czas zwrotu? Mamy dla Ciebie korzystną opcję dofinansowania. Czytaj dalej, a dowiesz się jak możemy Tobie pomóc wraz z ogólnodostępnymi możliwościami w postaci dotacji i rozliczenia podatku od inwestycji.Fotowoltaika - od czego zacząć?

Kiedy upały doskwierają często zadajemy sobie pytanie jak się ochłodzić a idąc dalej jaką klimatyzację wybrać. Co ciekawe żarzące słońce z powodzeniem możemy wykorzystać do ochłodzenia domu, biura czy mieszkania. Jak? Energię elektryczną, jaka zostanie wytworzona przez panele fotowoltaiczne, możemy użyć do napędzania klimatyzacji. Czytaj dalej a dowiesz się jak rozpocząć swoją przygodę z fotowoltaiką.