Napisz do nas:
biuro@ggefotowoltaika.pl
Zadzwoń do nas:
+48 794 407 601

Fotowoltaika – ile produkuje prądu?
      

Fotowoltaika – jak montować, jak dobrać moc

Pochylając się nad takimi zagadnieniami, jak „fotowoltaika – jak montować” czy też „fotowoltaika – jak dobrać moc”, przede wszystkim warto postawić na panele fotowoltaiczne o wysokiej wydajności. Świetnie sprawdzają się najnowsze i najlepsze modele monokrystaliczne, generujące nawet dwukrotnie więcej energii, aniżeli ich starsze odpowiedniki. Optymalnie dobrać moc pozwoli nam firma doświadczona w profesjonalnych realizacjach systemów fotowoltaicznych – począwszy od wstępnej wyceny i wizji lokalnej, poprzez dobór docelowej instalacji aż po kompleksową realizację zlecenia i zapewnienie odbioru technicznego.

Fotowoltaika – gdzie podłączyć

Aby korzystać z licznych zalet, z jakimi wiąże się użytkowanie paneli fotowoltaicznych, wcale nie musimy dysponować dachem o imponującej powierzchni. Warto pamiętać, że poza montażem na dachu możliwa jest również instalacja gruntowa. W jakich obiektach stosowana jest fotowoltaika, gdzie podłączyć panele? Możliwości w tym zakresie są właściwie nieograniczone – począwszy od niewielkich domów jednorodzinnych, przez budynki użyteczności publicznej aż po ogromne hale przemysłowe czy magazynowe.

Fotowoltaika – kiedy działa

Niezbędnym warunkiem poprawnego działania paneli fotowoltaicznych jest dopływ promieni słonecznych. A o te najłatwiej, kiedy cała konstrukcja zwrócona jest w kierunku południowym. Niemniej, w niektórych przypadkach uzasadnione jest również skierowanie instalacji na wschód lub zachód. Co ważne, możemy z niej korzystać nie tylko wtedy, gdy świeci słońce; w nocy i w dni pochmurne do dyspozycji mamy przecież zmagazynowane nadwyżki energii elektrycznej.


fotowoltaika, dla firm, panele fotowoltaiczne