Napisz do nas:
biuro@ggefotowoltaika.pl
Zadzwoń do nas:
+48 794 407 601

Fotowoltaika dla firm Nowy Tomyśl | Poznań | Leszno | Chodzież

W dobie rosnącego zainteresowania alternatywnymi źródłami energii, bez wątpienia, dużą uwagę poświęca się instalacjom fotowoltaicznym. Zwłaszcza firmy, których celem jest obniżenie rachunków za energię elektryczną, coraz częściej decydują się na tego typu inwestycję. Pozwala to na zauważalne w perspektywie czasu oszczędności

Jakie korzyści niesie za sobą instalacja fotowoltaiczna?

Bez wątpienia, autonomia to stan, do którego dąży każdy podmiot. Zatem, niezależność energetyczna jest istotnym argumentem dla przedsiębiorców decydujących się na fotowoltaikę. Przejawia się ona w dużo mniejszej liczbie awarii, niż w przypadku standardowych źródeł energii oraz uniezależnieniem się od niestabilnego w ostatnim czasie rynku cen, jakie oferują firmy dostarczające prąd. Ważnym aspektem jest także bezobsługowy sposób działania systemu fotowoltaicznego. Oczywiście, nie można mówić o pełnej bezawaryjności, jednak jeżeli zainwestujemy w dobry sprzęt i oddamy jego montaż w ręce fachowców, możemy być właściwie pewni, że przez długi okres nie będziemy musieli przejmować się jego naprawami. 

Darmowa energia ze słońca dla firm niesie za sobą również istotny czynnik ekologiczny. Jest to szczególnie ważne, jeśli przedsiębiorstwo posiada duży park maszyn, którego obsługa jest energochłonna. Pomimo że na rynku funkcjonuje wiele opinii na ten temat, częstokroć bardzo skrajnych, należy każdorazowo indywidualnie sprawdzić opłacalność takiej inwestycji w stosunku do konkretnego podmiotu.

Koszty oraz finansowanie fotowoltaiki

Każdy, kto zdecyduje się na montaż instalacji fotowoltaicznej w swojej firmie, musi liczyć się z dużym wydatkiem. Nadto, należy mieć na uwadze, że jest to inwestycja długoterminowa, co oznacza, że jej pozytywne efekty odczujemy po jakimś czasie (perspektywa 3-4 lat). Ważne jednak, by zwrócić uwagę na liczne programy dofinansowania inwestycji, jak na przykład program "Mój prąd". Każdy podmiot planujący więc tego typu inwestycję, powinien zapoznać się z regulaminem uzyskania pomocy od państwa. Ważnym aspektem w zakresie finansowania instalacji fotowoltaicznych będą zapewne liczne dofinansowania, które w znacznym stopniu mogą pokryć instalację systemu fotowoltaicznego. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w zakładce finansowanie


Fotowoltaika dla firm Poznań i okolice


Prowadzisz nowoczesny biznes, który działa zgodnie z przyjętą strategią CSR? Zależy Ci na budowaniu pozytywnego wizerunku, a zarazem obniżeniu rachunków za media? Na pewno zainteresuje Cię fotowoltaika dla firm. Leszno to jedno z polskich miast, w którym wzrasta popularność elektrowni słonecznych instalowanych przez prywatne firmy.

Na czym polega fotowoltaika dla firm? Wielkopolskie przedsiębiorstwa mają okazję, aby zaopatrzyć się we własne zapasy energii, która nie pochodzi od komercyjnych dostawców, lecz jest pobierana z zasobów środowiska naturalnego. Dzięki temu firma może stać się tzw. prosumentem (producent i konsument w jednym), czyli podmiotem, która wytwarza energię elektryczną z odnawialnych źródeł na własne potrzeby za pomocą odpowiedniej instalacji. Nadwyżkę zmagazynowanych zasobów prosument może przekazywać do sieci energetycznej. Dzięki temu w wielu przypadkach zyskuje zniżki w opłatach za prąd.ic dziwnego, że tak dużym uznaniem cieszy się fotowoltaika dla firm. Poznań, ale też mniejsze miasta, takie jak Chodzież czy Nowy Tomyśl coraz chętniej korzystają ze zdobyczy techniki i zatrudniają nas do współpracy. Dołącz do grona zadowolonych klientów GGE!

Nasza oferta – fotowoltaika dla firm (Wielkopolska)


W naszej ofercie ważne miejsce zajmuje fotowoltaika dla firm. Wielkopolska jest obszarem, na którym zaprojektowaliśmy i zainstalowaliśmy już wiele instalacji.

W jakich miejscach sprawdza się najlepiej fotowoltaika dla firm? Chodzież czy Leszno to tylko przykładowe miejscowości. Ważne jest, aby miejsce, w którym umieszczamy panele było odpowiednio nasłonecznione i miało odpowiednią powierzchnię dachu czy działki. Chcesz poznać więcej szczegółów lub zadać pytanie na temat fotowoltaiki dla firm? Nowy Tomyśl i inne miejscowości blisko Poznania zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą!