Napisz do nas:
biuro@ggefotowoltaika.pl
Zadzwoń do nas:
+48 794 407 601

Fotowoltaika – co to jest i co daje?
Fotowoltaika – ile kosztuje

Z uwagi na liczne zalety fotowoltaika szturmem zdobywa świat, a popularności tego rozwiązania sprzyja nie tylko ciągły spadek kosztu montażu paneli, ale i zmiana klimatu na cieplejszy, co wiąże się ze wzrostem nasłonecznienia na poszczególnych obszarach. Jeśli marzy się nam fotowoltaika, ile kosztuje realizacja tego rodzaju przedsięwzięcia we własnych czterech ścianach? Ostateczna cena zależy m.in. od tego, jak skomplikowana i jak duża jest to konstrukcja. Warto wiedzieć, że osoby zainteresowane mogą skorzystać z rozmaitych form dofinansowania, pokrywających dużą część kosztów.

Fotowoltaika – kiedy się opłaca

Fotowoltaika to technologia korzystna i opłacalna zarówno dla właścicieli i użytkowników domów jednorodzinnych, jak i bloków mieszkalnych, siedzib przedsiębiorstw, hal produkcyjnych czy też obiektów użyteczności publicznej. Najbardziej optymalne i uzasadnione ekonomicznie jest zazwyczaj umieszczenie paneli na dachu zwróconym w kierunku południowym – w ten sposób można wygenerować najwięcej energii elektrycznej. W niektórych przypadkach dopuszczalne są takie kierunki, jak wschód oraz zachód, natomiast północ jest stanowczo odradzana jako nieopłacalna.

Fotowoltaika – dlaczego warto

Inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się przeważnie w okresie 5-10 lat. Po tym czasie możemy korzystać z darmowych dostaw energii, zapominając o tym, czym są rachunki za prąd. Co daje fotowoltaika poza wymiernymi oszczędnościami? Dodatkową zaletą zastosowania systemu fotowoltaicznego jest niewątpliwie bezpieczeństwo energetyczne. To po prostu możliwość korzystania ze zmagazynowanych nadwyżek energii elektrycznej czy też prądu. Obok systemów uzależnionych od zasilania „z gniazdka” dostępne są także systemy hybrydowe lub wyspowe (off-grid), które mogą być niezależne od sieci energetycznej i są oparte na bankach energii (akumulatorach).


Nie zapominajmy też o tym, że fotowoltaika to rozwiązanie nie tylko ekonomiczne, ale i ekologiczne, będące wyrazem troski o środowisko naturalne.


panele solarne, panele fotowoltaiczne, instalacje fotowoltaiczne