Napisz do nas:
biuro@ggefotowoltaika.pl
Zadzwoń do nas:
+48 794 407 601

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?
Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna to rozwiązanie, które w niezawodny i nieograniczony sposób zapewnia darmową energię elektryczną ze słońca. Aby działało prawidłowo, niezbędne są promienie słoneczne padające na panele fotowoltaiczne, będące w istocie ogniwami półprzewodnikowymi. Jednak cały zestaw obejmuje również inwerter, konstrukcję montażową, a także dobrane zabezpieczenia prądowe. Wszystkie te elementy sprawiają, że promienie słoneczne zamieniane są najpierw w prąd stały, a później – w przemienny, czyli taki, jaki dociera do nas z zakładów energetycznych.

Instalacja fotowoltaiczna – na co zwrócić uwagę?

Taka podstawowa instalacja fotowoltaiczna montowana jest zwykle na dachu, jednak możliwe są również inne rozwiązania, jak instalacja gruntowa. Jednak jeśli zastanawiamy się nad tym, jaka instalacja fotowoltaiczna dla domu jednorodzinnego będzie najbardziej odpowiednia, zdecydowanie powinniśmy zasięgnąć opinii i porady fachowców, zatrudnionych w firmie o bogatym doświadczeniu w realizacji projektów fotowoltaicznych w różnego typu obiektach. Najlepiej, by był to profesjonalny zespół specjalistów, oferujący kompleksową usługę – począwszy od wstępnej wyceny i szczegółowej wizji lokalnej aż po montaż i zapewnienie odbioru technicznego.

Jaka instalacja fotowoltaiczna do ogrzewania domu?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: „jaka instalacja fotowoltaiczna do ogrzewania domu byłaby opłacalna?”. Warto wiedzieć, że ogrzewaniu budynków służą nie odpowiadające za zasilanie i dostarczanie prądu panele fotowoltaiczne, a kolektory słoneczne. Zadaniem tych ostatnich jest przekształcanie energii ze słońca w energię cieplną.


instalacja fotowoltaiczna, montaż paneli słonecznych, instalacja paneli słonecznych